Gizil Enerji, dijitalleşme için GE Dijital ile iş birliği yaptı

ISTANBUL - Gizil Enerji, endüstriyel tesislerin dijital dönüşümünde önemli bir adım atarak GE Dijital ile iş birliği yaptı. Bu kapsamda Gizil Enerji, rafineri, petrokimya ve gaz endüstrileri dâhil olmak üzere endüstriyel tesislerin dijital dönüşümünü hızlandıracak.

Anlaşma kapsamında öncelikli olarak operasyonel süreçlerdeki varlık performans yönetimi, varlık bakım ve saha hizmetlerinin dijital dönüşümüne odaklanılacak. Önümüzdeki dönemde ise hibrit imalat endüstrilerinde ileri derecede otomatik üretim süreçlerini yönetmek üzere tasarlanmış diğer dijital çözümler için çalışma potansiyeline de sahip olunacak.

GE tarafından endüstriyel makinelerden veri toplama, analiz etme, varlık performans yönetimi, servis işlemlerini dijital ortama aktarma konularında geliştirilen yazılım, Gizil Enerji'nin üretim sektöründeki teknik bilgisi ile müşterilerin ticari faaliyetlerine uyarlanacak.

GE Dijital Türkiye Genel Müdürü Uygar Doyuran iş birliği ile ilgili olarak, “Kompleks ve dinamik endüstriyel ortamda, doğru ve etkin bir dijital dönüşüm için öngörülebilir ve önleyici bakım ile uçtan uca çözüm sağlamak kritik bir hale geldi. Gizil Enerji ile olan İş Ortaklığımız kapsamında dijitalleşme çalışmalarımızı, süreç ve teknolojilere daha fazla katkı sağlayarak sürdüreceğiz” dedi.

Gizil Enerji Kurucu Ortağı ve CEO’su Esma Gülten Çan, dijital dönüşüm ile tehlikeli ve çok tehlikeli sektörlerde oluşabilecek iş kazalarının önüne geçilebileceğini ifade etti. İş güvenliği kurallarının sisteme entegre edilmesi ile daha güvenli bir çalışma ortamı sağlanacağını ifade eden Esma Gülten Çan, “Bu yolla operasyonel verimlilikte yüzde 20 seviyelerinde artış sağlanabilecek” dedi.

GE Türkiye Hakkında

Türkiye'deki yatırımlarına 1948 yılında başlayan General Electric, güçlü ortaklıklar kurarak büyümekte, teknoloji ve yerel inovasyona yatırım yapmakta; enerji üretimi ve iletimi, enerji verimliliği, sağlık ve ulaşım gibi konularda ülkemizin ihtiyaçlarına çözümler sunmaktadır. GE Türkiye, İstanbul'da yer alan merkez ofisi ile birlikte ülke genelinde beş şehirde 9 tesise ve yaklaşık 2.300 çalışana sahiptir.

Daha fazla bilgi için:

Özlem Aksoy, GE Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü

ozlem.aksoy@ge.com

Gizil Enerji Hakkında

Gizil Enerji rafineri, petrokimya başta olmak üzere proses tesisleri, enerji santralleri, tank çiftlikleri, maden ve altyapı sektörlerinde mühendislik, dijitalleşme ve taahhüt projeleri hayata geçirmektedir. Portföyünde fizibilite çalışması, temel ve detay mühendislik, tedarik, montaj, devreye alma ve bakımdan oluşan tüm proje yaşam döngüsünü kapsayan yetkinliklere sahiptir. Operasyonları Mühendislik ve Tasarım, Dijitalleşme, Taahhüt olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Sadece Türkiye’de değil gerek Avrupa gerekse Ortadoğu pazarlarındaki ofisleri ve iş ortakları sayesinde bölgesel olarak hizmet vermektedir.

Gizil Enerji, dijitalleşme için GE Dijital ile iş birliği yaptı