Proses ve Tesis Güvenliği

Günümüzde şirketler tasarım, üretim ve dağıtım olmak üzere tedarik zincirlerinin her aşamasında birçok zorluklarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Sahip oldukları sınırlı bütçe ve kaynaklar ile gerek yerel gerekse küresel düzeyde çok sayıda çevresel düzenlemeye uyum sağlamakla birlikte rekabetçi ürün ve hizmetler üretmek zorundadırlar. Dolayısıyla verimli ve güvenilir tesisler ve süreçler tasarlamak her zamankinden çok daha önemli hale gelmiştir. Gizil Enerji olarak tank çiftlikleri, boru hatları, dolfen (jetty) projelerindeki proses bilgi birikimimiz ile yeni nesil tesisler tasarlıyoruz. Bununla birlikte rafineri, petrokimya ve endüstriyel tesisler gibi karmaşık süreç yapıları için teknoloji üreten alanında lider firmalar ile işbirlikleri yapıyoruz. Türkiye'de eşsiz bir mühendislik ofisi olarak, süreç simülasyonu ve tasarımı konusunda zengin deneyime sahibiz.

Up-Stream, Down-Stream, Petrokimyasallar ve Kimyasallar gibi geniş bir endüstri yelpazesi için dinamik simülasyon, sıvı geçişi ve sayısal akışkan dinamiği çalışmaları yapabiliyoruz. Her tesisin, tasarım yeterliliği, inşaat ve işletilebilirlik ile ilgili benzersiz zorluklara sahip olduğunu ve belirli tesis gereksinimleri için özelleştirilmiş çözümlere ihtiyaç duyduğunu biliyoruz.
 
Uzman süreç uzmanlarımız, Proses Tehlike Analizi (PHA / HAZOP) gözden geçirme dahil olmak üzere, proje ve tesis güvenliği değerlendirmeleri ve tehlikeli olay sonucu modelleme aktivitelerinde sektöre özel tecrübe sahibidirler.
 
Endüstriyel tesisler ayrıca, tehlikeyi hafifletmek için erken tehlike tanımlaması (PHA, Güvenlik Bütünlüğü Seviyesi (SIL) gibi güvenlik değerlendirmeleri) gerektirir. Bu kapsamda kuralına uygun yürütülen ve belgelendirilmiş güvenlik incelemeleri, Değişim Yönetimi (MOC) ve güvenlik önerisi izleme / kapatmayı sağlıyoruz.
 
Uzmanlarımız, güvenlik incelemesi kolaylaştırma ve takip / kapatma, sonuç modelleme ve çeşitli endüstriler, müşteriler, lokasyonlar ve teknolojiler için çok çeşitli deneyimler için standartların ve hükümet düzenlemelerinin uygunluğu ve yorumunda deneyime sahiptir. Fiziksel ve termodinamik özellikler, reaksiyon kinetiği ve ekipman modellemesi gibi bir dizi ileri proses modelleme hizmetleri ile yeni süreç tasarımları geliştiriyoruz. Öngörülen ürünler, özel veri tabanlarından tüm akış şemalarının modellerine kadar çeşitlilik göstermektedir. Danışmanlık hizmetlerimiz, proses tasarımı ve optimizasyonu ile tesis sorunlarının giderilmesini içerir. Bu servisin değeri, süreç modelleme için mümkün olan en iyi veri paketinin mevcut olacağı, paketin hızla geliştirileceği, modellerin iyi belgelendirileceği ve mühendislerin uygulanabilirlik aralığını anlayacağı bir çözüm olmasıdır. Değer mühendisliği, süreç tasarımını yaparken müşterilerimiz için önemli maliyet avantajları elde etmenin önemli bir aracıdır. 

Bu kapsamda sunulan hizmetler:

  • Proses simülasyonu ve tasarımı
  • Dinamik simülasyon, sıvı geçişi ve sayısal akışkan dinamiği çalışmaları
  • Proses Tehlike Analizi (PHA / HAZOP) gözden geçirme 
  • PHA, Güvenlik Bütünlüğü Seviyesi (SIL) gibi güvenlik değerlendirmeleri
  • Gelişmiş süreç modelleme hizmetleri